Wtyczki do WordPressa, które sprawią, że staniesz się profesjonalistą‍WordPress to świetny CMS dla stron internetowych, ale nie jest to jedyna gra w mieście. Jeśli chcesz przenieść swoją witrynę na wyższy poziom, możesz chcieć spojrzeć na kilka innych wtyczek i usług. W tym celu skompilowaliśmy listę 10 wysokiej jakości wtyczek WordPress, które sprawią, że staniesz się profesjonalistą, jeśli je wykorzystasz. Wszystkie te wtyczki są darmowe i łatwe do zainstalowania w dowolnej witrynie WordPress. Po prostu instalując te wtyczki, Twoja strona stanie się bardziej profesjonalna, bezpieczna i niezawodna. Wszystkie z nich są również dość popularne wśród użytkowników WordPressa i mają tysiące pozytywnych recenzji. Zanurzmy się w naszej liście top 10 obowiązkowych wtyczek WordPress:

Yoast SEO

Jeśli budujesz stronę internetową WordPress, na pewno będziesz chciał zainstalować Yoast SEO. Jest to najpopularniejsza wtyczka SEO dla WordPressa, która umieściła całą swoją wiedzę w jednej, łatwej w użyciu wtyczce. Yoast SEO pomoże Ci zoptymalizować tytuły, opisy meta, obrazy i inne, abyś mógł uplasować się wyżej w Google i kierować więcej ruchu organicznego do swojej witryny. Jego inteligentne narzędzie do analizy SEO pozwoli ci dowiedzieć się, co musisz zmienić, aby zwiększyć swoje SEO, i będziesz mógł zobaczyć swoje postępy, gdy wprowadzisz ulepszenia. Yoast SEO to zdecydowanie obowiązkowa wtyczka WordPress dla blogerów, sklepów internetowych i wszystkich innych typów stron internetowych. Dzięki niej możesz mieć pewność, że Twoja strona będzie zoptymalizowana i gotowa do rozpoczęcia generowania ruchu od pierwszego dnia.

Kopia zapasowa i bezpieczeństwo WordPressa

Wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPressa, takie jak UpdraftPlus i MyWPBackup, ułatwiają tworzenie częstych migawek Twojej witryny. Jeśli coś pójdzie nie tak, możesz przywrócić swoją witrynę do poprzedniej wersji w zaledwie kilku kliknięciach. Wiele wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPressa jest darmowych i wszystkie działają dość podobnie: tworzą kopię wszystkich danych Twojej witryny, w tym postów, stron, komentarzy i ustawień. Jeśli myślisz o zainstalowaniu wtyczki bezpieczeństwa WordPress, idź z Wordfence. Jest to jedna z najlepszych opcji tam, i jest całkowicie darmowa w użyciu (jak w przypadku większości wtyczek WordPress). Darmowa wersja Wordfence pozwala na skanowanie witryny pod kątem złośliwego oprogramowania, ustawianie alarmów o złośliwym oprogramowaniu i skanowanie witryny pod kątem złośliwego kodu. Płatna wersja pozwala również skonfigurować reguły zapory internetowej i wyświetlić ruch w witrynie w czasie rzeczywistym i złośliwą aktywność.

Google Analytics dla WordPressa

Jeśli budujesz biznesową stronę internetową, na pewno będziesz chciał zainstalować Google Analytics dla WordPressa. Możesz go użyć do śledzenia odwiedzających, zachowań odwiedzających i konwersji z łatwością. Najlepszą rzeczą w tej wtyczce jest to, że jest wbudowana w pulpit nawigacyjny WordPress, więc nie musisz nawet wychodzić z drogi, aby ją skonfigurować. Na przykład, możesz użyć Google Analytics, aby zobaczyć, które terminy wyszukiwarek przynoszą odwiedzających do Twojej witryny, co klikają, co czytają i skąd pochodzą. Możesz również użyć go, aby zobaczyć, które strony w Twojej witrynie mają najwyższy współczynnik odrzuceń i jaki jest średni czas spędzony w Twojej witrynie. Google Analytics to niezbędna wtyczka WordPress dla każdego, kto chce poprawić swoją stronę internetową.

Contact Form 7

Jeśli chcesz dodać do swojej strony formularz kontaktowy, możesz skorzystać z darmowej wtyczki Contact Form 7. Ta wtyczka jest jedną z najczęściej używanych wtyczek formularzy kontaktowych tam, i działa z prawie każdym motywem WordPress. Możesz dostosować swój formularz kontaktowy za pomocą wielu ustawień wtyczki, dodać reguły warunkowe do swojego formularza, a nawet utworzyć wiele formularzy. Możesz także zintegrować swój formularz kontaktowy z Google Sheets. W rzeczywistości Contact Form 7 pozwala zintegrować swój formularz z dowolną inną usługą lub aplikacją, którą chcesz, więc możesz uzyskać jak najwięcej korzyści.