Najlepszą częścią dekorowania domu na Boże Narodzenie jest to, że istnieje tak wiele sposobów i pomysłówMożesz zrobić coś prostego i niedopowiedzianego, lub możesz pójść na całość i stworzyć kapryśny i kiczowaty wyświetlacz, który wprowadzi cię w świątecznego ducha. Jakiekolwiek dekoracje zdecydujesz się użyć, upewnij się, że masz zabawę z dekorowaniem na Boże Narodzenie, i nie zapomnij cieszyć się wakacjami z rodziną i przyjaciółmi!

Nie zapomnij o oknach!

Istnieje wiele sposobów na udekorowanie okien na święta. Jedną z opcji jest stworzenie własnych dekoracyjnych lampek świątecznych przy użyciu pustych butelek. Wystarczy usunąć etykiety z butelek po winie lub soku, a następnie pop w kilka świateł LED. Możesz zostawić je tak jak jest lub wyciąć kształty za pomocą nożyczek rzemieślniczych, aby wyglądały jeszcze bardziej świątecznie. To świetna opcja, jeśli brakuje Ci gotówki - lub jeśli po prostu chcesz czegoś bardziej oryginalnego niż gotowe lampki. Klosze są również łatwe do udekorowania. Możesz użyć gotowych dekoracji lub stworzyć własne, wieszając na kloszach puszeczki, girlandy lub inne materiały. Możesz również użyć farby, aby dodać świąteczny akcent do swoich okien. Jeśli masz zdolności artystyczne, możesz stworzyć własne wzory, albo użyć szablonów lub innych dekoracji, które pomogą nadać oknom świąteczny wygląd

Świątecznie wyglądające potrawy i jedzenie

Istnieje wiele sposobów, w jakie możesz wykorzystać jedzenie jako element dekoracyjny podczas świąt. Jednym ze świetnych pomysłów jest podawanie jedzenia na ozdobnych naczyniach. Możesz również stworzyć własne dekoracje z jedzenia.

  • Naczynia - Możesz użyć gotowych naczyń lub możesz stworzyć własne dekoracje, pokrywając naczynia papierem pakowym lub innym papierem dekoracyjnym. Jest to świetny sposób na przekształcenie zwykłego naczynia w przedmiot dekoracyjny, który może być używany przez cały sezon świąteczny.
  • Dekoracje wykonane z jedzenia - Możesz je stworzyć, używając różnych przedmiotów spożywczych. Na przykład, można zrobić indyki z kukurydzy na kolbie, a dynie mogą być tworzone przy użyciu połówek pomarańczy. Istnieją również gotowe dekoracje, które możesz kupić, aby pomóc w tworzeniu świątecznie wyglądających potraw - pamiętaj tylko, aby trzymać je w miejscu niedostępnym dla zwierząt domowych i dzieci!

Przytulne poduszki i koce

Istnieje mnóstwo przedmiotów dekoracyjnych, których możesz użyć do dekoracji swojego domu - ale co z przytulnymi przedmiotami, które sprawiają, że twoje miejsce czuje się bardziej jak dom? Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest dodanie dekoracyjnych koców i poduszek do rzucania. Koce są świetnym wyborem na jesienne i zimowe miesiące. Poduszki są kolejnym dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz dodać trochę koloru do swojej kanapy lub innych mebli. Możesz nawet użyć ich jako dekoracji w innych miejscach, takich jak łóżko, stolik kawowy czy komoda.