Co robić, gdy zmagasz się z depresją!To normalne, że od czasu do czasu czujemy się smutni. Każdy doświadcza wzlotów i upadków; liczy się to, jak sobie z nimi radzisz. Kiedy znajdujesz się w trudnej sytuacji, wyzwaniem może być wstanie z łóżka i wykonanie codziennych zadań. W rzeczywistości depresja może być tak wyniszczająca, że może uniemożliwić Ci normalne funkcjonowanie przez kilka dni, tygodni lub nawet dłużej. Na szczęście istnieją sposoby, aby poradzić sobie z tą trudną chorobą. Jeśli czytasz ten artykuł, oznacza to, że masz odwagę, aby ponownie przejąć kontrolę nad swoim życiem. To wymaga odwagi, ponieważ droga przed nami nie jest łatwa - ale będzie warto! Z ciemności przychodzi światło i z niskich punktów przychodzą wysokie punkty. Potrzebujesz tylko odpowiednich narzędzi i systemu wsparcia.

Napisz, co sprawia, że czujesz się smutny i dlaczego

Pierwszym krokiem w kierunku uzdrowienia, gdy zmagasz się z depresją, jest dotarcie do źródła swoich negatywnych myśli. Możesz nawet nie być ich świadoma, ale one tam będą, zarażając toksynami twoje ciało i umysł. Musisz zająć się tymi toksycznymi myślami, jeśli chcesz wyzdrowieć! Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla siebie, gdy czujesz się przygnębiony, jest rozpoczęcie prowadzenia dziennika.

  • Poświęć trochę czasu każdego dnia, aby zapisać to, co dzieje się dla ciebie.
  • Możesz spróbować napisać o jednym konkretnym wydarzeniu każdego dnia, lub możesz napisać o tym, co przychodzi ci do głowy w ciągu dnia.
  • Wszystko zależy od Ciebie!

Spożywanie zdrowej diety jest również ważne. Jedzenie zdrowej diety pomaga utrzymać poziom energii, który może być niski, gdy jesteś w depresji. Dostarcza również Twojemu organizmowi składników odżywczych, których potrzebuje do walki z depresją. Staraj się unikać lub przynajmniej ograniczać kofeinę i cukier, gdy czujesz się przygnębiony. Substancje te mogą dać ci krótkoterminowy zastrzyk energii, ale mogą również przyczynić się do cyklu depresji i niepokoju. Zamiast tego staraj się skupić na spożywaniu pokarmów bogatych w białko i witaminy.

Ćwicz regularnie

Kiedy zmagasz się z depresją, może być trudno po prostu wstać z łóżka, a tym bardziej dostać się na siłownię. Udowodniono jednak, że regularne ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania i leczenia depresji. Ale jakie rodzaje ćwiczeń są najlepsze? Jak w przypadku każdego problemu ze zdrowiem psychicznym lub fizycznym, ważne jest, aby współpracować z lekarzem w celu określenia najlepszego sposobu włączenia ćwiczeń do planu leczenia. Istnieją jednak pewne ogólne wytyczne, które mogą dotyczyć większości osób. Wybierz formę ćwiczeń, która sprawia Ci przyjemność. Jeśli nie lubisz biegać, raczej nie będziesz tego kontynuować. Warto rozważyć dołączenie do grupy sportowej lub fitness albo wynajęcie osobistego trenera. Pomoże to zapewnić, że pozostaniesz konsekwentny w swojej rutynie ćwiczeń.