5 sposobów, by nie zasnąć w pracy bez kawyMiałeś długi dzień w biurze i teraz walczysz, aby nie zasnąć. Słodki aromat świeżo zaparzonej kawy wypełnia powietrze i praktycznie możesz go poczuć. Wiesz, że picie kofeiny tuż przed snem jest złe dla twojego snu, ale po kolejnych dwóch godzinach wpatrywania się w ekran komputera, po prostu nie możesz się powstrzymać. W końcu masz tylko tyle siły woli... Jakie są więc sposoby na to, by nie zasnąć w pracy bez kawy? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Zrób sobie przerwę

Podczas gdy istnieje wiele sposobów, aby pozostać przytomnym w pracy, jednym z najważniejszych jest robienie przerw. Jest to dobra praktyka w ogóle, ale jeśli jesteś zmęczony i na końcu swojej liny, jest to szczególnie ważne. Kiedy jesteśmy zmęczeni, jesteśmy mniej wydajni, bardziej podatni na błędy i mniej szczęśliwi w ogóle. Nie chcesz być żadną z tych rzeczy w pracy. Skąd wiesz, czy potrzebujesz przerwy?

  • Zauważenie, czy któryś z tych znaków jest obecny - zwłaszcza w połączeniu ze sobą - może wskazywać, że potrzebujesz przerwy.
  • Jeśli czujesz się zestresowany, zmęczony lub sfrustrowany, możesz mieć do czynienia ze spadkiem energii. Innym znakiem, na który należy zwrócić uwagę, jest wzrost liczby błędów. Jeśli trudno ci się skupić lub często zdarza ci się źle rozmieszczać lub źle obchodzić z przedmiotami, przerwa może być tym, czego potrzebujesz.
  • Jeśli czujesz się szczególnie przygnębiony lub zdołowany, warto zrobić sobie przerwę. Jeśli czujesz się beznadziejnie, jesteś zły lub w inny sposób zdezorientowany, to znak, że musisz zrobić krok do tyłu i ponownie ocenić swoją sytuację.

Pij więcej wody

Powinieneś zawsze pić wodę, ale jest to szczególnie ważne, gdy czujesz się zmęczony. Kiedy jesteś odwodniony, twoje ciało ma trudniejszy czas funkcjonowania w najlepszym wydaniu. Dotyczy to również Twojego mózgu - kiedy jesteś odwodniony, Twój mózg traci koncentrację i może mieć problemy z przetwarzaniem informacji. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że jesteś odwodniony, ale to może zdarzyć się każdemu - niezależnie od tego, ile pijesz. Ile więc powinieneś pić wody? Ogólną zasadą jest picie połowy masy ciała w uncjach. Jeśli więc ważysz 150 funtów, powinieneś pić 75 uncji wody każdego dnia. Jeśli czujesz się zmęczony z powodu braku energii, spacer na zewnątrz może pomóc zwiększyć energię. To dlatego, że chodzenie nie tylko pomaga uzyskać więcej tlenu do swojego systemu, ale także pomaga sercu pompować więcej krwi przez ciało. Spacer może również pomóc oczyścić głowę. Jeśli czujesz się zestresowany lub sfrustrowany, spacer może pomóc Ci się odstresować i znaleźć nową perspektywę. Jeśli czujesz się zbyt skoncentrowany i nie możesz sprawić, by twój mózg się zatrzymał, spacer może pomóc ci znaleźć szczęśliwy środek.