Rzeczy, których nauczyłam się jako małżonka wojskowegoNie ma większej miłości niż gotowość do oddania swojego życia za drugiego człowieka. To poświęcenie jest aż nazbyt dobrze znane wojskowym małżonkom. Gotowość małżonka do odłożenia na bok własnych ambicji i zmiany miejsca zamieszkania w każdej chwili może być obciążająca dla każdego związku, ale w przypadku małżeństwa wojskowych staje się to jeszcze większym wyzwaniem. Te 5 rzeczy to tylko niektóre z rzeczy, których nauczyłem się jako wojskowy małżonek, mogą nie mieć zastosowania do wszystkich, ale zdecydowanie pomogły mi poradzić sobie z wyzwaniami tego sposobu życia.

Nie ukrywaj swoich uczuć

Jeśli czujesz się zaniepokojony lub zmartwiony, nie maskuj swoich uczuć uśmiechem - powiedz współmałżonkowi, co ci chodzi po głowie. Szczerze mów o swoich obawach, takich jak potencjalne wysłanie współmałżonka na misję czy nawet niepokojąca niepewność, że nie wiesz, gdzie będziesz mieszkać w przyszłym roku. Nie oznacza to, że powinieneś zasypywać swojego partnera ciągłym negatywnym nastawieniem, ale dzięki przejrzystości i otwartości w wyrażaniu swoich uczuć, twój partner zrozumie, że jesteś prawdziwą osobą z prawdziwymi uczuciami, a wasz związek będzie dzięki temu silniejszy.

Twoim zadaniem jest wspierać, a nie oceniać

Jednym z najtrudniejszych wyzwań wojskowego małżonka jest znalezienie akceptacji w sobie i innych. Twoim zadaniem nie jest osądzanie siebie ani innych - to po prostu wspieranie. Na przykład, jeśli zauważysz, że krytykujesz swojego partnera za to, że jest z dala od domu, lub czujesz się zazdrosny o przyjaźnie, które ma twój partner, a które nie dotyczą ciebie, zrób krok do tyłu i przypomnij sobie, że to ty wybrałeś bycie w tym związku. Może być trudno pamiętać, że jesteś częścią zespołu, gdy jesteś w ciągłym ruchu, ale ostatecznie to ty decydujesz, jaka będzie twoja rola w tym zespole. Łatwo jest oceniać siebie surowo, gdy popełniamy błędy lub nie żyjemy zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Kiedy zauważysz, że się krytykujesz, spróbuj pamiętać, że bycie wspierającym siebie i innych idzie o wiele dalej niż bycie osądzającym.

Pozostań w formie (zarówno fizycznej jak i psychicznej)

To może wydawać się oczywiste, ale wojskowy styl życia może sprawić, że nie będziesz czuł się jak najlepszy. Ćwiczenia to niesamowity sposób na złagodzenie stresu i zachowanie zdrowia. Aby pożegnać się z członkostwem w siłowni, zawsze możesz znaleźć sposoby na aktywność. Możesz chodzić lub biegać z przyjacielem, chodzić po schodach, a nawet zrobić sobie przerwę od gotowania i zrobić trochę ogrodu. Jeśli czujesz, że nie masz czasu na regularne ćwiczenia, spróbuj wygospodarować 15 minut dziennie. Twoje zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, więc znajdź sposoby, aby utrzymać swój umysł w najlepszej formie. Unikaj spędzania wolnego czasu przed ekranem. Kiedy nie pracujesz, staraj się zminimalizować ilość czasu spędzanego na patrzeniu w telefon.